• Zirve
SPOR Haber Girişi : 05 Mart 2014 08:03

Halk Oyunları Yarışması Çekişmeli Geçti

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen Ortaokullar ve Liseler arası Halk Oyunları Yarışması, Kazım Karabekir Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Okul Sporları faaliyet programında yer alan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen yarışmalarda farklı kategorilerde toplam 10 okul yarıştı.

Yarışmalara, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyfettin Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, şube müdürleri, okul idareci ve öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.

Kazım Karabekir Spor Salonunda saat 11.00 ’da başlayan yarışlarda; Geleneksel Düzenlemesiz Dal Yıldızlarda Sabiha Gökçen Ortaokulu, Gençlerde; Anadolu Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Ermenek Hasan Kalan Anadolu Lisesi, Geleneksel Düzenlemeli Dal Yıldızlarda İstiklal Ortaokulu, İmaret Ortaokulu, Kemal Reis Ortaokulu, Sabiha Gökçen Ortaokulu, Gençlerde; Bifa Anadolu Lisesi ve Ermenek Hasan Kalan Anadolu Lisesi ekipleri katıldı.

İl birinciliği için ilk olarak Geleneksel Düzenlemesiz Dal Yıldızlarda Sabiha Gökçen Ortaokulu halk oyunları ekibi gösterilerini sergiledi. Daha sonra sırasıyla; Geleneksek Düzenlemesiz Dal gençlerde Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Ermenek Hasan Kalan, Geleneksel Düzenlemeli Dal Yıldızlarda İstiklal Ortaokulu, İmaret Ortaokulu, Kemal Reis Ortaokulu, Sabiha Gökçen Ortaokulu, Gençlerde Bifa Lisesi ve Ermenek Hasan Kalan Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekipleri gösterilerini sergilediler.

Gün boyu süren yarışmanın ardından tüm ekipler salonda bulunanlar tarafından büyük bir beğeni ile izlenerek büyük alkış aldılar. Yıldızlar kategorisi düzenlemeli ve düzenlemesiz dallarında Sabiha Gökçen Ortaokulu, gençler kategorisi düzenlemelide Ermenek Hasan Kalan Anadolu Lisesi, düzenlemesizde ise Karaman Anadolu Sağlık Meslek Lisesi halk oyunları ekipleri birinci oldu. Ödül töreninin ardından program son buldu.        

GELENESEL DÜZENLEMESİZ DAL        

1.       SABİHA GÖKÇEN ORTAOKULU        

GENÇLER        

1.       ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ                              
2.       ERMENEK HASAN KALAN ANADOLU LİSESİ        
3.       ANADOLU OTELCİLİK TURİZM MESLEK LİSESİ    

GELENEKSEL DÜZENLEMELİ DAL        

YILDIZLAR        

1.       SABİHA GÖKÇEN ORTAOKULU    
2.       İMARET ORTAOKULU    
3.       KEMAL REİS ORTAOKULU    
4. İSTİKLAL ORTAOKULU JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ        

GENÇLER    

1. ERMENEK HASAN KALAN ANADOLU LİSESİ    
2. BİFA ANADOLU LİSESİ                             
                        
EŞİTLİK BOZMA KURALI UYGULANMIŞ VE AĞIRLIKLI PUAN ORTALAMASINA GÖRE         

1. ERMENEK HASAN KALAN ANADOLU LİSESİ        
2. BİFA ANADOLU LİSESİ