• Zirve
Haber Girişi : 30 Ağustos 2014 12:01

Şehit Kızından Ağlatan Hediye

Van'da, bölücü terör örgütü PKK'nın kurduğu pusu sonucu 2004 yılında şehit olan kıdemli uzman çavuş Ali Bezik'in ailesini ziyaret eden KKTC Şehit Aileleri Ve Malül Gaziler Derneği Genel Başkanı Ertan Ersan, şehidin kızı Batın Bezik'in hediye ettiği şiiri

Genel Başkan Ersan, Türkiye Harp Malül Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanlığı'nın 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle ilan edilen şeref günlerinin şeref davetlisi olarak Adana'ya geldi. Adana'da bir takım ziyaretlerde bulunan Ersan, son olarak Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca mevkiinde 28 Haziran 2004 tarihinde bölücü terör örgütü PKK tarafından kurulan mayınlı pusunun ardından açılan çapraz ateş sonucu boynu ve kalbinden vurularak şehit olan Kıdemli Uzman Çavuş Ali Bezik'in (34) eşi Nilgün Bezik, 12 yaşındaki oğlu Berker Bezik ve 18 yaşındaki kızı Batın Bezik'i ziyaret etti.

ERSAN, ŞEHİT EŞİNE ALTIN KAPLAMA MADALYA HEDİYE ETTİ
Ersan, şehit yakınlarının kutsal emanet olduğunu belirterek, KKTC'li ve savaş dönemlerini yaşayan biri olarak kendilerinin de çok sayıda şehit ve şehit yakını olduğunu söyledi. Bu nedenle Ersan, Adana ziyareti sırasında bir şehit ailesini ziyaret ederek onları onurlandırmak için altın kaplama madalya hediye etmek istediklerini kaydetti. Ersan daha sonra şehidin eşi Nilgün Bezik'e madalyayı taktı.

ŞEHİT KIZININ BABASININ FOTOĞRAFI OLAN ÇERÇEVELİ ŞİİRİ ERSAN'I AĞLATTI
Annesine Ersan'ın madalya takması üzerine 18 yaşındaki şehidin kızı Batın Bezik babasının müzesinden 5. sınıftayken yazmış olduğu ve birincilik ödülü aldığı şiiri çıkartıp başkana hediye etti. Ersan, şehit kızından yazmış olduğu şiiri babasının fotoğrafıyla birlikte alınca gözyaşlarını tutamadı. Ersan'ı şehidin kızı teselli etmeye çalıştı. Ersan, gözyaşlarına boğularak ayakta güçlükle dururken, bir kanepeye oturarak konuşamadı.

"BABAMLA PAYLAŞAMADIĞIM DUYGULARIMI DİZELERE DÖKTÜM"
Şehidin kızı Bezik, babasıyla paylaşamadığı duyguları dizelere döktüğünü belirterek, "Verdiğim hediyeyi ben 5. sınıfta babama şiir yazmıştım. Ben hep duygularımı şiire döküyordum. Her şey içimde kalıyordu mutluluğumu, hüznümü paylaşacağım bir babam yoktu. Mesela karnemi aldığımda götürebileceğim bir babam yoktu. O şiir de onlardan biriydi bir gün bir yarışmaya girdim ve birinci oldum. Benim için anlamı çok büyük. Çünkü ilk derece aldığım şiirdi. Kendilerini çok sevdim, bir de buraya kadar gelmişler bizi ziyaret etmeye bizden küçük bir hatıra kalsın istedim" dedi.

KONUŞURKEN HIÇKIRIKLARA BOĞULDU
Genel Başkan Ersan biraz kendine geldikten sonra konuşarak her gittiği yerde şehit çocuklarının kendisine şiir verdiğini ifade ederek, "İngiltere'nin Londra şehrinde geçtiğimiz yıllarda şehit çocuklarıyla yakınlarla birlikte olmak için gittim. Bu sırada orada 54 yaşındaki bir şehit kızı bana bir mektup içinde şiir verdi ve 'bunu şimdi açma sonra aç' dedi. Ben de eve gittiğimde mektubu açıp şiiri okuduğumda çok etkilendim, beni o şiir çok bozmuştu. Şimdi Türkiye'de Adana'da bir şehit ailesinin evini ziyaret ettim. Burada beklemezdim bu kadar küçük yaşta şehit çocukları olsun. Burada şehit kızı bana İngiltere'deki şiir gibi aynı şekilde, hatta daha tesirli kendisinin yazmış oluğu şiiri resmiyle beraber çerçevesiyle birlikte bana teslim etmesi beni inanın ki aşırı duygulandırdı. Her gittiğim yerde bu şekilde bana şehit çocuklarımız şiir verirlerse nasıl dayanacağım" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Bu arada evde bulunan herkes ağladı.
Kendini güçlükle toparlayan Ersan, "KKTC'ye gittiğim zaman onun şiiri derneğimizde en güzel yere koyacağım. Şehit kızımızın oğlumuzun annelerini hiç unutmayacağım. Artık bana çok zor geliyor bu tür şeyler" diye konuştu.