• Zirve
TÜRKİYE Haber Girişi : 04 Kasım 2016 13:52

Mersin'de Nem Gitti, Kıbrıs Göründü

Mersin'in Anamur İlçesi'nde yaz döneminde yüzde 97'lere varan nem ve bulut nedeni ile görünmeyen 118 kilometre uzaktaki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki Beşparmak Dağları, havaların serinlemesi ve nem oranının düşmesi ile kendini gösterdi.

Mersin'in  Anamur İlçesi'nde yaz döneminde yüzde 97'lere varan nem ve bulut nedeni ile görünmeyen 118 kilometre uzaktaki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki Beşparmak Dağları, havaların serinlemesi ve nem oranının düşmesi ile kendini gösterdi.

Rüzgarın Akdeniz'in üzerindeki sis perdesini kaldırmasının ardından Anamur başta olmak üzere Akdeniz kıyılarından görünen Beşparmak Dağları, sabahın erken saatlerinde net bir biçimde görünüyor. Torosların biraz yükseğinden bakıldığında Akdeniz, Türkiye ile Kıbrıs arasında denizden çok bir gölü andırıyor. Anamur'da sabahın gün doğumunu izlemeye çalışan vatandaşlar, karşılarında gördükleri Beşparmak Dağları'na uzun süre bakmaktan kendilerini alamıyorlar. Rüzgarın fazla olduğu zamanlarda Beşparmak Dağları'nı öğle saatlerinde Anamur'dan görebilmek mümkün. Kıbrıs dağlarının bu görünümü en çok da çocukların dikkatini çekiyor.

 

 

Mersin'de Nem Gitti, Kıbrıs Göründü