• Zirve
GÜNDEM Haber Girişi : 03 Ocak 2017 17:30

KYK’lı Öğrencilerden Sanat Eserleri

İnsanoğlu yaşamış olduğu yeryüzünde yaptığı ana projesini çizerken, Allah’ın yaratmış olduğu canlılardan da faydalanmaktadır.

Örneğin su barajlarının yapılmasında baraj önündeki duvarın içe kavisli yapılması su samurlarının yaşamak için yaptığı su setlerinden örnek alınmıştır.

Yine insanoğlu yeryüzünde esen rüzgârlardan rüzgâr tribünleri yaparak enerji elde etmektedir. Ve böylece birçok örnek çoğaltabiliriz. Gençler geleceğimizin teminatıdır. Ne yapıp edip onlara güzel alışkanlıklar kazandırmalıyız. Çünkü başarı ve mutluluğun yolu güzel alışkanlıklar ve okumaktan geçer. Zaten İslam’ın ilk emri de “OKU” değil mi? “Yaratan Rabbinin adıyla oku.”(Alak,96/1)

Karaman KYK İl Müdürlüğüne bağlı Piri Reis Yurt Müdürlüğünde barınan öğrencilerimiz dersleri dışında kalan serbest zamanlarını değişik etkinliklerle faydalı hale getirmektedirler. Bunlardan birisi de ilimizde yoğun kar yağışını fırsata dönüştürme etkinliğidir. Öğrencilerimiz kendi imkânları ile yurdun bahçesine kardan cami, Eskimo kulübesi, oturma grupları ve birde gönüllerindeki gelin adayını yapmışlardır.

Dolayısıyla gençlerimiz serbest zamanlarını hoş olmayan kötü alışkanlıkların kazandırıldığı ortamlar yerine güzel aktivitelerin yapıldığı alanlarla ilgilenerek değerlendirmektedirler. Öğrenciler yapılan her türlü aktivitelerde kendilerine yardımlarını esirgemeyen yurt personeline teşekkür ettiler.