• Zirve
EĞİTİM Haber Girişi : 20 Ekim 2017 16:34

KYK'da Kariyer Konferansı

Karaman KYK İl Müdürlüğüne bağlı Yurtlarda barınan öğrencilerin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları...

Karaman KYK İl Müdürlüğüne bağlı Yurtlarda barınan öğrencilerin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları amacıyla sportif-kültürel faaliyetler ve kariyer konferansları yapılmaktadır.  Kariyer planlamasında en önemli etken, yapacağımız iş ya da meslek’de yol haritamızı iyi belirleyebilmektir. Yol haritasını iyi belirlemezsek başarılı olmamızda mümkün değildir.

Konuyla ilgili bir çok başarı öyküsü vardır. Bunlardan birisinde başarısının sırrını şöyle özetler, “YELKEN BİR BEZDEN İBARETTİR. ESEN RÜZGARA GÖRE YÖN VERİLİRSE GEMİNİN YÜRÜMESİNDE ETKEN OLUR” 

Başarının özeti olan bu ve bunun gibi sözlerin hayata geçirilmesi amacıyla yurdumuzda barınan öğrencilerimizi İl Jandarma Alay Komutanlığı personeli ve İl Emniyet Müdürlüğü personelince  TSK ve Emniyet Teşkilatında kariyer konferansı  verildi.

KYK İl Müdürü Enver Yazıbaşı konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada konferansın çok faydalı olduğunu, öğrencilerin kariyer için en iyi şekilde bilgilendirildiğini, konferansa katkılarından dolayı İl JANDARMA Alay Komutanı İlhan Şen ve İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar’a katkılarından dolayı teşekkür ettiğini söyledi.