• Zirve
Haber Girişi : 15 Mart 2016 14:25

Karamercan'dan Birlik Beraberlik Çağrısı

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, Ankara’daki terör saldırısını lanetledi.

Ankara'da yaşanan terör olayını lanetleyen KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, "Bu menfur saldırı, birlik, bütünlük ve kardeşliğimize yapılmış bir saldırıdır. Türk-Kürt halkı ve Müslümanların tümü tek vücuttur, birdir ve birliktedir, kardeştir ve kardeş olmaya da devam edecektir. Bugüne kadar hiçbir terör saldırısı bizleri yıldırmamıştır. Bundan sonrada yıldırmayacaktır" dedi.

Karemarcan açıklamasında, ülkenin huzur ve refahını bozmaya çalışan teröristlere fırsat verilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, “Unutulmamalıdır ki bu tür saldırılar bizleri parçalayamaz, birbirimize daha fazla kenetlenmemizi sağlar. Bugüne kadar terör, terör yandaşları ve ideolojisi hiçbir zaman başarı sağlamamıştır, güzel Türkiye'mizde de sağlayamayacaktır. Vatanını seven bizler ve Türk milleti de buna fırsat vermeyecektir. Türk-Kürt halkı ve Müslümanların tümü tek vücuttur, birdir ve birliktedir, kardeştir ve kardeş olmaya da devam edecektir. Bugüne kadar hiçbir terör saldırısı bizleri yıldıramamıştır. Bundan sonrada yıldıramayacaktır. Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun tüm vatandaşlarımızın terörle mücadele noktasında ortak tavır alması, milletimizin geleceği açısından son derece önem arz etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Ankara’daki kalleş terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.