• Zirve
GÜNDEM Haber Girişi : 31 Mart 2016 10:05

İrfan Mektebi Söyleşileri Devam Ediyor

Cihannüma, Eğitim-Bir-Sen ile TDED tarafından düzenlenen İrfan Mektebi Söyleşileri devam ediyor.

Hatuniye Medresesi’nde dördüncüsü yapılan söyleşilerin konuğu Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan oldu. Cihannüma derneği İl Temsilcisi Cahit Suci’nin dernek faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapmasının ardından Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan söyleşisini gerçekleştirdi.

Söyleşide Çalışkan şehre dair proje aşamasında olan çalışmalar, ihale aşamasında olan çalışmalar, ihalesi tamamlanmış çalışmalar ve seçildiklerinden bu yana yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

Karaman’ın daha yaşanabilir bir kent olması için ne lazım geliyorsa canla başla çalıştıklarını belirten Çalışkan ‘Biz elbette ki Karaman’ı hak ettiği yere getirebilmek için ortak aklı kullanacak, her bireyin düşüncesini dinleyecek ve her şeyden önemlisi sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket edeceğiz.’ Diyerek semt spor alanları, park alanları, piknik ve mesire alanları, yapılacak olan kavşaklar hakkında bilgi verdi. Bütçelerinin yatırım bütçesi olduğunu vurgulayan Çalışkan Karaman’ı 2023’e hazırladıklarını belirtti. Söyleşi Belediye Başkanına hediye takdimi ile sona erdi.