• Zirve
GÜNDEM Haber Girişi : 28 Temmuz 2015 15:35

İrfan Ataseven Anadolu Lisesi’nden Büyük Başarı

İrfan Ataseven Anadolu Lisesi Okul Müdürü Özgür Koca 2014-2015 Öğretim Yılı Üniversite Yerleştirmeleri hakkında aşağıdaki açıklamalarda bulundu.

Koca, yaptığı açıklamada, “2014-2015 Öğretim Yılında mezun olan 83 öğrencimizin 67 tanesi ilk yerleştirmede Lisans düzeyinde yerleştirilmiş olup, 16 öğrencimiz değişik nedenlerle tercih yapmamışlardır.

Okulumuz öğrencilerinden  Hüsna Dikici Eşit Ağırlık dalında Türkiye 240.sı , öğretmenlik ek puanıyla Türkiye 8.si olarak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine yerleşmiştir.  Okul birincimiz Melek Kaynar ise Bilkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesine Tam Burslu olarak yerleşmiştir.

İlk yerleştirmede yerleşen öğrencilerimizden 5 öğrencimizi Tıp Fakültesine , 10 öğrencimiz Hukuk Fakültesine, 4 Öğrencimiz Mimarlık Fakültesine , 4 öğrencimiz Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik , 15 öğrencimiz Mühendislik Fakültesine , 19 Öğrencimiz Eğitim Fakültesine , 1 Öğrencimiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon fakültesine, 1 öğrencimiz Psikoloji , 4 öğrencimiz Diyetisyenlik , 2 öğrencimiz Hemşirelik , 1 Öğrencimiz İşletme Fakültesine, 1 Öğrencimiz İletişim  Fakültesine yerleşmiştir” dedi.

Okul Müdürü Koca, İrfan Ataseven Anadolu lisesinin bu yıl da başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirdiğini belirtmiş; bu başarıda emeği geçen tüm idareci , öğretmen ve çalışanlarına teşekkür etti.

Koca, Okulun başarısını artırmak için canla başla çalışacağımızı ve başarı çıtamızın daha da yükseleceğini belirterek, üniversiteye yerleşen bütün öğrencileri tebrik etti, başarılarının devamını diledi.