• Zirve
EĞİTİM Haber Girişi : 04 Mayıs 2017 15:43

Düşünce Koç’u Münir Arıkan Kyk’lı Gençlerle Buluştu

Düşünce koçu Münir Arıkan, KYK'nın akademi buluşmaları etkinliği kapsamında KYK’lı gençlerle buluştu ve gelecek nasıl bir insan bekliyor konusunu anlattı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, öğrencilerin üniversite sonrası hayata daha donanımlı bir şekilde başlayabilmesi, iş hayatı ve gelecek planlaması konusunda yeterli ve sağlıklı bilgiler alabilmesi ve iş hayatının gerçeklerini kavrayabilmesi amacıyla "Gelecek nasıl bir insan bekliyor" konulu liderlik seminerleri düzenliyor. Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Karaman İl Müdürlüğünün organizatörlüğünde KYK yurtlarında barınan öğrencilere yönelik "akademi buluşmaları" kapsamında düzenlenen liderlik seminerine düşünce koçu Münir Arıkan konuşmacı olarak katıldı. Seminere; KYK Karaman İl Müdürü Enver Yazıbaşı, Yurt Müdürleri ve çok sayıda öğrenci de katıldı.

Yaklaşık 3 saat süren program İl Müdürü Enver Yazıbaşı’nın konuşmasıyla başladı, Kendine has üslubuyla gelecek nasıl bir insan bekliyor, geleceğin ihtiyacı akıl, bilgili ve şuurlu insan, hayat hedefi ve kariyer planlaması, örnek insan olmak ve sosyal sorumluluk gibi konularda ki deneyimlerini Karamanlı gençlerle paylaşan Arıkan “Dünyada güzel bir iz bırakın” dedi.

Verilen seminere büyük ilgi gösteren öğrenciler ise ilk defa böyle güzel ve neşe dolu bir seminere tanıklık ettiklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Program hediye takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.