• Zirve
GÜNDEM Haber Girişi : 16 Mart 2017 12:17

Bir Vatan Aşığı Mehmet Akif Konulu Söyleşi Programı

Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri için “40 Şair 40 Şiir” , “Dost Kitaplar” ve EDEP projesi kapsamında “Bir Vatan Aşığı Mehmet Akif” konulu söyleşi programı yapıldı.

Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fethi Sekin Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşi programına Eğitimci-Yazar Şair Musa Yaşaroğlu konuşmacı olarak katıldı.

Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hasan Erkan´ın selamlama konuşmasının ardından söz alan Eğitimci-Yazar Musa Yaşaroğlu  “Mehmet Akif Ersoy´un vefatının 81.Yılı ve İstiklal Marşı´nın kabulünün 96.Yılı Programı kapsamında İstiklal Marşı´mızın Yazarı Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ´un hayatını ve İstiklal Marşı´mızın yazılış sürecini anlattı.

Musa Yaşaroğlu  program sonrasında "Bugün burada dolu dolu bir Akif günü geçirdik. Akif´ten konuşup Asım´ın Nesli olma ahitleşmesi imzaladık. Anadolu´nun güzel yüzlü gençliği ile olmak beni çok mutlu etti. Gelecekten ümitvariz çok şükür." dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman KURT ‘un Musa Yaşaroğlu ’na  plaket takdimi ve öğrencilere imzalı kitap dağıtımı ile program sona erdi.